Zinkovanie – to je kvalitná ochrana kovových povrchov

ZINKOVANIE

Čo je to zinkovanie?

Zinkovanie, inak označované aj ako pozinkovanie, predstavuje vytváranie antikorózneho povlaku zinku na povrchoch kovových výrobkov alebo na hutníckych polovýrobkoch. Zinkovanie je pre kovové povrchy mimoriadne dôležité. Nie len, že ich ochraňuje pred rýchlou koróziu, zároveň predlžuje ich životnosť a udržuje ich akostný vonkajší vzhľad. Práve zinkovanie je tak jedným z najčastejších spôsobov ochrany kovových povrchov pred vznikom a rozvojom korózie a zvyšovaním ich odolnosti, výkonu či rozmedzí použitia.

Prečo je zinkovanie pre kovové povrchy dôležité?

Zinkovanie je teda nanášaním povlaku na kovový povrch. Zinok predstavuje až 95% tohto povlaku. Spôsoby zinkovania sú rozličné pre rozličné typy kovov. Závislé sú aj od ich veľkosti či tvaru. Zároveň platí, že každá technológia má svoje výhody a nevýhody. Preto vám v našej zinkovni zakaždým radi poradíme o vhodnej povrchovej úprave kovov. Pozinkovať dokážeme rôzne veľké predmety. Naša prevádzka je vybavená závesnou technikou, vďaka ktorej zvládneme vykonať zinkovanie predmetov až do hmotnosti 300kg.

Zinkovanie je akousi samozrejmosťou pre zvýšenie kvality kovových povrchov. Výrobky z ocele sú veľmi náchylné na koróziu. Predovšetkým vtedy, keď sú pravidelne vystavované podmienkam s vysokou vlhkosťou. Oproti nepozinkovanému povrchu je pozinkovaná oceľová časť chránená pred rýchlym napadnutím koróziou. Zinkový povlak spolu s kovom tvoria galvanický pár, pričom zinok v porovnaní s čistou oceľou má vyšší stupeň elektronegatívneho náboja.

Po pozinkovaní je tak korózii vystavený zinok a prakticky neexistujú žiadne reakcie ocele.

Oceľ je tak pred koróziou chránená. Antikorózna ochrana kovu spravidla trvá do momentu, kým je na oceľovom povrchu dostatočne stabilná zinková vrstva. Je preto dôležité sa so zinkovaním kovových povrchov obrátiť na profesionálov.

Poradíme vám o vhodnom spôsobe galvanického zinkovania aj o hrúbke zinkovej vrstvy a odpovieme na všetky otázky o stálosti pozinkovaných povrchov.

Aké sú dostupné metódy zinkovania?

Existujú viaceré technológií zinkovania kovových povrchov. Kým niektoré je možné realizovať ručne, iné si vyžadujú zapojenie špeciálnej techniky. Bez ohľadu na použitú technológiu zinkovania je mimoriadne dôležité presne určiť potrebnú hrúbku ochrannej vrstvy. Hrúbku pozinkovania je možné určiť na základe viacerých parametrov, ktoré sú individuálne pre každý kovový povrch.

Sme schopní rýchlo a kvalitne zinkovať výrobky rôznych veľkostí a tvaru za bezkonkurenčné ceny podľa dohody:
– na závesoch v 3 vaniach / dĺžka 4,0 m, šírka 1,0 m, hĺbka 1,5 m
– hromadné / bubnové / zinkovanie vhodné na zinkovanie napr. skrutiek, klincov atď.

V prípade akýchkoľvek otázok či špecifických požiadaviek nás neváhajte kontaktovať.