Galvanické zinkovanie spoľahlivo ochráni kovové povrchy

GALVANICKÉ ZINKOVANIE

GALVANICKÉ ZINKOVANIE

Na čo slúži galvanické zinkovanie?

Galvanické zinkovanie – to je povrchová úprava kovov, ktorá výrazne zvýši odolnosť kovových povrchov voči korózii či rôznym poškodeniam vplyvom vonkajšieho prostredia. Galvanické zinkovanie tiež predlžuje životnosť kovových povrchov a pomáha im uchovať si svoje akostné vlastnosti podstatne dlhšie. Vďaka galvanickému zinkovaniu vydržia kovové povrchy odolávať vplyvom vonkajšieho prostredia bez zmeny povrchovej štruktúry.

Galvanické zinkovanie je elektrolytickým nanášaním tenkej vrstvy zinku na vodivý materiál. Takýmto materiálom sú kovy, ako napríklad oceľ, zliatina, mosadz či meď. Galvanicky pozinkovaný povrch čiže povrch, na ktorom bola vykonaná povrchová úprava je mäkší, húževnatejší a má krajšie povrchové vlastnosti, ako napríklad farbu, lesk či štruktúru.

Galvanické zinkovanie – dekoratívny povlak, ktorý ochráni kovové povrchy

Galvanické zinkovanie je používané z funkčných aj z estetických dôvodov. Kým na jednej strane kovové povrchy chráni pred poškodením či rýchlou stratou životnosti, na druhej strane im dodáva akostný a pekný vonkajší vzhľad. Galvanické zinkovanie sa používa aj ako dekoratívny povlak s vysokou koróznou odolnosťou alebo aj ako kvalitný základ pre rôzne organické nátery. Chromátovaním sa povrchu dodáva strieborný alebo zlatý odlesk, pričom sa zlepšuje aj odolnosť vonkajšej vrstvy.

Galvanické zinkovanie má vplyv aj na hodnotu kovových výrobkov a predmetov. Zlepšuje elektrotechnické vlastnosti kovových povrchov aj ich celkový vzhľad. Tomu úmerne rastie aj ich hodnota a zvyšuje sa celková predajnosť výrobku. Na rozdiel od žiarového zinkovania, pri ktorom sú jednotlivé kovové diely ohrievané až na 450 °C, pri galvanickom zinkovaní za použitia vysokokvalitného zinku nedochádza vplyvom vysokých teplôt k rôznym deformáciám plechov alebo rôznych jemnejších povrchov a konštrukcií.

Ako prebieha proces galvanického zinkovania?

Galvanické zinkovanie je procesom, pri ktorom sa pokovovaný predmet ponára do elektrolytu pričom súčasne slúži ako elektróda. Druhá elektróda počas zinkovania je zo zinku, ktorým sa kovový povrch pokovuje. Počas prechádzania elektrického prúdu cez elektrolyt a elektródy sa zinok postupne začne prenášať na pokovovaný predmet. Ten sa následne pokryje tenkou zinkovou vrstvou.

V našej zinkovni vykonávame profesionálne zinkovanie, ktoré je vhodné pre oceľ, zliatinu, mosadz i meď.

V prípade akýchkoľvek otázok či špecifických požiadaviek nás neváhajte kontaktovať.

Pozinkovaný povrch je mäkký a húževnatý, používa sa ako dekoratívny povlak s dobrou koróznou odolnosťou alebo ako základ pre organické nátery. Chromátovanie zinkovej vrstvy hrúbky 5-40 µm zlepšuje odolnosť vrstvy a dodáva jej typický strieborný, zlatý alebo čierny odlesk.

Sme schopní rýchlo a kvalitne zinkovať výrobky rôznych veľkostí a tvaru za bezkonkurenčné ceny podľa dohody:

– na závesoch v 3 vaniach / dĺžka 4,0 m, šírka 1,0 m, hĺbka 1,5 m
– hromadné / bubnové / zinkovanie vhodné na zinkovanie napr. skrutiek, klincov atď.
Dokážeme závesnou technikou pozinkovať až do 300 kg kovu. V prípade akýchkoľvek otázok či špecifických požiadaviek nás neváhajte kontaktovať.